Co zyskujemy inwestując w baner reklamowy?

Baner reklamowy jest to drukowana forma reklamy lub komunikatu. Służy on do promowania produktów albo usług danej firmy bądź zbliżających się wydarzeń np. kulturowych. Najczęściej jest on montowany w bardzo dobrze widocznym miejscu: na budynkach, słupach, ogrodzeniach czy też przy głównych drogach komunikacyjnych. Jego głównym zadaniem jest dotarcie do jak największej liczby osób.

Jakie dane powinien zawierać dobry baner reklamowy?

Baner reklamowy firmy Artmatt Warszawa to produkt wysokiej jakości, który może zostać wytworzony z różnych materiałów takich jak: papier, frontli, folia, winyl czy blockout. Oczywiście wielkość i materiał z jakiego zostanie wyprodukowany baner jest dopasowywana do miejsca gdzie zostanie on umiejscowiony jak również do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Zanim wybierzemy dane, jakie znajdą się na banerze reklamowym warto wziąć pod uwagę klika czynników w tym przede wszystkim grupę odbiorców, do której chcemy skierować naszą reklamę.

Na banerze warto umieścić

 1. Logo firmy
  Logo powinno być wyraziste i czytelne, tak, aby nazwa naszej firmy była dobrze widoczna.

 2. Krótkie, chwytliwe hasło reklamowe
  Hasło powinno jednoznacznie identyfikować oferowaną przez nas usługę lub (jeśli baner ma formę komunikatu) powinno wzywać do określnego działania.

 3. Informacje o aktualnych promocjach
  Gdy chcemy zachęcić potencjalnych Klientów do zakupu naszych produktów i mamy dla nich przygotowaną promocję, istotne jest, aby ta informacja znalazła się na banerze.

 4. Zdjęcia, grafiki
  Dobre, przyciągające wzrok zdjęcia to jeden z najważniejszych elementów banerów reklamowych. Zdjęcia widoczne na reklamie powinny być spójne z budowanym wizerunkiem firmy i jej stylistyką.

 5. Dane kontaktowe
  Tworząc reklamę wizualną bardzo często chcemy, aby klient podjął określone działanie. Najczęściej jest to wizyta w siedzibie firmy, kontakt telefoniczny, mailowy lub odwiedzenie strony www czy profilu na portalu społecznościowym. Tworząc baner reklamowy powinniśmy zadbać o to, aby umieszone na nim dane kontaktowe były czytelne i dobrze widoczne.

Zalety baneru reklamowego

Banery reklamowe są nieodłącznym elementem otaczającego nasz krajobrazu. Pomimo postępującego rozwoju technologicznego, tradycyjna reklama nadal przyciąga uwagę wielu potencjalnych Klientów. Ta forma reklamy posiada wiele zalet, oto niektóre z nich:

 1. Bardzo dobra widoczność
  Głównym zadaniem baneru reklamowego jest przyciągnięcie uwagi jak największej liczby osób przechodzących lub przejeżdżających obok niego. Banery mogą mieć różne kształty i rozmiary, są bardzo dobrze widoczne z daleka. Przeważnie mamy tylko kilka chwil, aby potencjalny Klient mógł zapoznać się z reklamą i chciał z niej skorzystać np. podczas postoju na czerwonym świetle. W związku z tym baner reklamowy powinien zachęcić odbiorcę do zapoznania się z naszą ofertą. Warto więc, aby napisy i grafika były spójne i dobrze dobrane kolorystycznie na naszej reklamie. Źle dopasowane kolory bądź przesyt informacji mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Artmatt Warszawa to pracownia reklamy wyspecjalizowana w tworzeniu banerów reklamowych. Jeżeli chcesz kupić, skuteczny, trwały i estetyczny baner reklamowy już dziś skontaktuj się z nami. Służymy fachową pomocą i doradztwem.

 2. Utrwalenie wizerunku firmy
  Dobrej jakości banery reklamowe, które przyciągają wzrok, sprawiają, że marka naszej firmy może zostać zapamiętana przez wielu potencjalnych Klientów. Unikalna reklama, zawierająca ciekawy tekst i zdjęcia to podstawa skutecznej reklamy banerowej.

 3. Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne
  Znajdujące się w ofercie firmy Artmatt Warszawa banery reklamowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Są one bardzo odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak: ulewne deszcze, intensywne promieniowanie słoneczne, opady śniegu czy wahania temperatur. Przekłada się to na dłuższy okres eksploatacji reklamy.

 4. Możliwość zwiększenia sprzedaży
  Główną funkcją banerów reklamowych jest zwiększenie sprzedaży oferowanych przez nas produktów i usług. Dobrze zaprojektowana reklama może przełożyć się bezpośrednio na wzrost sprzedaży. Pomimo wszechobecnych reklam w internecie, tradycyjna reklama banerowa nadal może być bardzo skuteczna.

  Reasumując

  Inwestując w baner reklamy Artmatt Warszawa zyskujemy nie tylko szansę na zwiększenie obrotów w przedsiębiorstwie, ale także poprawiamy rozpoznawalność naszej firmy. Na skuteczną reklamę przekłada się wiele opisanych powyżej czynników. Wybierając odpowiedni baner warto zasięgnąć porady specjalistów od reklamy wizualnej z firmy Artmatt Warszawa. Chętnie odpowiemy na wszelkie pojawiające się pytania lub wątpliwości. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.